Zürih Apple Store’da panik: iPhone bataryası patladı

Zürih’te bulunan bir Apple Store binasında patlama meydana geldi. Patlama sonrasında Apptle Store tahliye edilirken, patlmaya bir iPhone bataryasının neden olduğu belirtildi.

Zürih’te bulunan bir Apple Store mağazasında patlama meydana geldi. Mağazanın alt kısmındaki servis bölümünde meydana gelen patlamada can kaybı yaşanmadı.

Zürih Apple Store'da panik: iPhone bataryası patladı

iPHONE BATARYASI NEDEN OLDU

Mağazanın alt kısmında yapılan bir servis çalışması sırasnda, servis görevlisinin elinde bir anda dumanlar çıkartan iPhone, yere düşerek ani bir biçimde alev aldı. Telefondan yükselen dumanlar yangın alarmını tetikleyince binada bir anda siren sesleri çalmaya başladı.

1 KİŞİ YARALI

Hemen olay yerine gelen itfaiye ekipleri olay yerini boşaltırken, olayda küçük çapta maddi hasarın meydana geldiği bildirildi. Ayrıca telefonun tamiratı ile ilgilenen servis görevlisinin de ellerinde hafif yanıkların meydana geldiği belirtildi.

Zürih Adli Tıp Enstitüsünden uzmanlar, bataryanın ve ilgili cihazın,  aşırı ısınmasına neden olan etkeni saptamak için incelemeler yaptı. Konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Benzer Haberler