Milli Eğitim Bakanlığı Mühürlü Sahte Aşçılık Belgesi Basıp 10 Bin Kişiyi Dolandırdılar

İstanbul Merkezli DOLANDIRICILIK şebekesi Trump Towers ta açmış oldukları büro’da ‘’Clunary Art Belgium ‘’  (Belçika mutfak sanatları Enstitüsü) Adı altında Sahte Resmi belgeler düzenleyerek  Yurt içi ve Yurt dışından 10.000 Kişinin üzerinde Aşçıyı dolandırmışlardır. Gelen şikayetlere göre dolandırdıkları şahıslardan her bir belge için binlerce dolar haksız kazanç elde etmişlerdir.

Sahte Milli Eğitim Bakanlığı belgesi düzenleyen şebeke düzenlemiş oldukları belgelerin üzerine Ankara il Milli Eğitim Müdürü sayın Vefa Bardakçı’nın da ismini ve imzasını kullanmışlar.

Muhabirimizin, Ankara il milli eğitim müdürlüğü özel kalemine konuyu sorması üzerine gelen cevabi yazıda ’’Clunary Art Belgium’’ (Belçika mutfak sanatları Enstitüsü) isimli firmanın sattığı MEB Aşçılık belgesi üzerindeki imzanın ve konumun, MEB Ankara   İl müdürü Vefa BARDAKÇI   bey ile bir alakasının olmadığı hatta bu sahte belge üzerinde belirtilen ‘’ Çalışma ve iş kurumu yetkilisi’’ biriminde Vefa BARDAKÇI müdürümüzün hiç çalışmadığı da belirlenmiştir.

Haberimizde yayınladığımız belge örneklerine de dikkat ederseniz belgelerin üzerinde ki sahte Milli Eğitim Bakanlığı kaşesini de ALENEN GÖREBİLİRSİNİZ.

’’Clunary Art Belgium’’ (Belçika mutfak sanatları Enstitüsü) Tarafından Dolandırılan şahıslar her bir belge için F.Ü isimli şahısa 4,000 TL ödediklerini beyan ettiler.

     

Benzer Haberler

Leave a Comment