Kastamonu’daki ailenin yakıldığı belli oldu

Kastamonu’da 29 Kasım’da evlerine giren hırsızların hayvanlarını çalmasının ardından çıkan yangında kaybolan Çataloğlu ailesinin öldürüldükten sonra yakıldığı belirlendi.

Uzun süredir ormanda yapılan aramalardan sonuç çıkmayınca ve ailenin en küçük üyesi Serdar Çataloğlu’nun cesedinin evin enkazda bulunmasının ardından ailenin ev enkazında arama yapılması için talebi olmuştu.

YAKILDIKLARI BELİRLENDİ

Dün yapılan incelemerde evin enkazından kalan küller kum eleğinden elenerek incelenmişti. Anadolu Ajansı’nın aktardığı bilgiye göre; Kastamonu’daki yangında ulaşılamayan 5 kişilik Çataloğlu ailesinin hayvan hırsızlarınca öldürülerek yakıldığı belirlendi.

Kastamonu'daki ailenin yakıldığı belli oldu

“DİŞ PROTEZİNDEN BULUNDU”

Konuyla ilgili olarak ise Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, basın mensupları ile bilgi paylaşımında bulundu. Dosyadaki kısıtlılık kararının, ele geçirilen delillerin ardından itibariyle kaldırıldığını ifade eden Kantarcı, “Soruşturma sırasında tutuklanan şüphelilerin alınan ikrar yollu soruşturmaları ve yer göstermeli ışığında olayın hayvan hırsızlığı amacıyla olay yerine gelen şüphelilerin gece vakti uyanarak direnmeye kalkan ev ahalisine tabanca ve tüfeklerle ateş ederek öldürdükleri daha sonrada evin içerisinde Fazıl, Sebahat, Şengül, Emin, Serdar Çataloğlu’nu yakarak cesetleri ortadan kaldırmaya çalıştıkları olay sırasında bir kısım hayvanların telef olduğu bir kısmınında olay yerinden kaçırırken fiziki imkansızlıklar nedeniyle olay yerinden uzaklaştırdıktan sonra terk etmek zorunda kaldıkları soruşturma sırasında yapılan aramalarda maktullerin evinden alınan bir kısım eşyanın şüphelilerin evlerinin eklentilerinde ele geçirildi. En son aramalarda diş protezi olan Sebahat’e ait odluğu değerlendirilen protez kalıntıları ve implant dişi olduğu tespit edilen Fazıl’la ait olduğu değerlendirilen implant diş parçalarının da olay yerinde ele geçirilmesiyle Fazıl, Sebahat, Şengül, Emin ve serdar Çataloğlu’nun cesetlerinin olay yerinde yakılarak yok edildiği anlaşıldı” dedi.

Kastamonu’da kayıp ailenin yanan evi arandı haberi
Kastamonu'daki ailenin yakıldığı belli oldu

Benzer Haberler