İbrahim Eren TRT’nin geçmişini ve bugününü anlattı

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren TRT’nin hikayesini anlattı.

e

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren “5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali”nin konuğu oldu.

Eren, TRT’yi yönetmeye başladıktan sonraki anı ve deneyimlerini anlattı.

“Ben Genel Müdür Yardımcısı olmuşum, 37 yaşındayım. Bu arada İsmail Cem 33 yaşında Genel Müdür olmuş ama benim daha genç bir algım var. Zaten biraz da minyon gösteriyorum herhalde. O sene bir de hastaydım, gıda problemim vardı iyice kilo vermiştim 68 kiloydum, bir  10 kilo eksiktim.  TRT’ye geldim genel müdür yardımcısı koltuğu dolduramıyorum yani.. Oturdum.. Göz baya korkuyordu yani; kocaman binalar, benim yaşım kadar adamların tecrübeleri var vs. ne yapacağım?

“EKRAN TRT’Yİ PEŞİNDEN GETİRSİN’ DEDİK”

Bu sıkıntıları görüyoruz organizasyonda da nasıl değiştireceğiz. Ya dedik  işte proje yapalım. Güzel işler yapalım, ekrana odaklanalım, ekran TRT’yi peşinden getirsin.  İşte bu Diriliş’i Belgesel’i  World’ü yaptık. Özellikle TRT World baştan sona sıfırdan kurduğum ve gurur duyduğum bir kanaldır. Bunları yapalım bunlar TRT’yi peşinden sürüklesin. Şu anda o noktadayız.

İbrahim Eren’den TRT’deki dönüşümün hikayesi- VİDEO

“YENİ DÖNEMDE YAPILANDIRIYORUZ”

Şöyle bir şeye dönüştü, çok başarılıydı ama yurt dışındaki haberleri Türkiye’ye vermeye başladı. Türkiye’deki haberleri yurt dışına vereceğine…

Avaz Türkiye Cumhuriyetleri için kuruldu ama bölgesinden yayın yapmayınca olmuyor. Yani Moskova’dan Kazakistan’dan Astana’dan Bakü’den yayın yapmanız lazım. Şimdi yeni dönemde bunları yapılandırıyoruz, yapılandırırken bunların hepsini 24 saat kendi başına program üreten yerler olsun istemiyoruz.

Yani zaten benim TRT 1 gibi büyük bütçe verdiğim bir kanal var. En güzel belgeselleri ürettiğim bir belgesel kanalım var. Müzikleri ürettiğim bir müzik şov var. Bir araya geldiğinde yaklaşık 10 tane Balkan programı vardı elimde o zaman Bosna’da adamlar vardı, Kosova’da adamlar vardı.”

Benzer Haberler

Leave a Comment