Fikret Orman’dan Cumhurbaşkanı’na stat teşekkürü

Beşiktaş Başkanı Orman, yeni stadın yapımında Cumhurbaşkanı’nın arkalarında durduğunu açıkladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu’nun kapanışında bir konuşma daha yaptı.

Genel olarak divanda konuşan üyelerin soru ve eleştirilerine cevap veren Orman, son zamanlarda gündeme getirilen ‘stadı kim yaptı’ sorularına da açıklık getirdi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ”Aslanlar gibi, kartallar gibi arkamızda durdu, biz de burayı yaptık” ifadelerini kullandı.

”SAYIN CUMHURBAŞKANI ASLANLAR GİBİ KARTALLAR GİBİ ARKAMIZDA DURDU”

Fikret Orman, şu ifadeleri kullandı: “Stadı açtığımız 10 nisan 2016’dan 2018’e geldik. Neredeyse tam 1,5 senedir iskanla uğraşıyoruz. 45 santimlik yükseklik var ya; o kurula gir, meclisten geç, anıtlara git, oradan oraya git, oradan buraya gel. Planı olan, projesi olan bir şeyin iskanıyla alakalı 1,5 senedir bizzat uğraşıyorum. Bu stadın parası her şekilde bulunurdu ki en zor dönemde bulundu. Ama o izni bulmak mümkün olan bir şey değildi. Ben bunları bire bir yaşadım. Sayın Cumhurbaşkanı, o zaman sayın Başbakanımızdı. Yaptığımız dönemde orası plansızdı, planı yoktu. SİT bölgesinde, anıtlar kurulu bölgesinde, Boğaziçi İmar Müdürlüğü bölgesinde bir yerdi. Orada burada bütün bu prosedürü, hepsini 8-10 aylık sürede yaptık.

Orman: Sayın Cumhurbaşkanı kartallar gibi arkamızda durdu VİDEO

Açılışta da söyledim, ‘Cumhurbaşkanına şu kadar teşekkür edildi’ diye çok tepki gösterenler de oldu. Az, Allah ondan razı olsun. Arkamızda durdu. Biz de izni bu kadar kısa sürede aldık ve yıktık. İzin almaktan daha zoru ne biliyor musunuz: dezenformasyonlar; bakanları yaptırtmamak için uğraşır. Bürokratları yaptırtmamak için uğraşır. Hele o dönemin Spor Bakanı, yaptırtmamak için neler yaptı. Herkes, Kültür Bakanı bilir, buradan söylemiş olayım, o zatı muhterem burayı yıktırtmamak için elinden geleni yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımız aslanlar gibi, kartallar gibi arkamızda durdu. Biz de burayı yaptık, Allah razı olsun.”

Benzer Haberler

Leave a Comment