Erdoğan MSÜ Kara Harp Okulu Komutanlığı’nda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Komutanlığı’nda muvazzaf subay adaylarının mezuniyet törenine katıldı.

2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Komutanlığı’nda muvazzaf subay adaylarının mezuniyet töreninde yaptığı açıklamada “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortak değerimiz olması gebi ordumuz da hepimizindir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

“BU ŞEREFLİ KURUMU KİRLETEN DARBECİLER TASFİYE EDİLDİ”

“Bugün, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeniden yapılandırılan Kara Harp Okulumuzun ilk mezunlarını veriyoruz. Bu şerefli kurumu kirleten darbecilerin tamamı tasfiye edildi. Biz önce eski sistemi tümüyle tasfiye ettik, tek çatı altında birleştirdik.

Asli görevi olan subay yetiştirme odaklı olarak yeniden yapılandırarak eğitim öğretim faaliyetine başladık. Tek bir gayesi vardır. O da, TSK’ya en iyi, en donanımlı subayları yetiştirmektir. Harp Okullarımıza bunu dışında misyon biçmeye kalkanlara kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Biz aynı tecrübeleri tekrar tekrar yaşama yanlışına düşemeyiz. Tamamen yerli, milli bir yapıyı buralara hakim kıldığımıza inanıyorum.

Harp okullarımızın eski sisteme dönmesi kesinlikle söz konusu değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortak değerimiz olması gebi ordumuz da hepimizindir.

AYRINTILAR GELİYOR..

Benzer Haberler

Leave a Comment