Cumhurbaşkanı Erdoğan Ağrı İl Kongresi’nde

Erdoğan, AK Parti İl Kongresi’nde konuşuyor.

erdogan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Ağrı İl Kongresi’nde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

AĞRI ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNECEK

“Yüreği Ağrı Dağı kadar yüce, kıymetli kardeşlerim, değerli yol ve dava arkadaşlarım, sevgili Ağrılılar sizleri en kalbi duygularımla, hasretle muhabbetle selamlıyorum. Ağrı’nın önümüzdeki dönemde çok daha güçlü bir şekilde yanımızda yer alacağına inaniyorum. Rabbim bizleri birbirimizden hiç ayrı koymasın. Birbirimize hiç hasret bırakmasın diyorum. Bugün 6. olağan kongremizi yapıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum. Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti Ağrı Teşkilatımızda vazife yapmış tüm kardeşlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

AĞRI’MIZ UZUN ZAMANDAN BERİ TERÖR BELASI YÜZÜNDEN BOYNU BÜKÜK

Bu topraklar insanların en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Ağrı’mız uzun süreden beri terör belası yüzünden gariptir, boynu büküktür. Şu anda 12 bin öğrenciye sahip İbrahim Çeçen Üniversitesi’ni kurduk. Tıp fakültesini İbrahim bey yapacak, sözünü aldık. Martta hastanemiz de bitiyor. Ağrı’ya hayırlı olsun. Şehrin her köşesine 4 binin üzerinde yeni derslik kazandırdık. 400 yataklı Ağrı Devlet Hastanesi’nin yapımı da bitiyor. İnşaatının bu kadar uzun sürmesinde nedeni olanlardan da hesabı soracak, İnşallah hastanemizi açacağız.

HAVAALANIMIZI 235 BİN KİŞİ KULLANDI

Havaalanımızı geçtiğimiz yıl, 235 bin kişi kullandı. Bu sayının milyonlara ulaştığı günleri de çok yakında göreceğiz. Bunun için turizmi de hareketlendireceğiz. Geçen yıl Ağrı’ya 29 bin turist gelmiş. Ağrı, şu güzelliği ile milyonlarca turiste ev sahipliği yapmalı. Ağrı belediye başkanı seçti ama belediye başkanı Ağrı’da durmadı ki. Müdahale ettik. Biz bu ülkeyi yol geçen hanına çeviremeyiz. Şimdi valimiz valilik görevinin yanında bir de burada belediye başkanlığı görevini sürdürüyor. Birileri bir şeyler söylüyor. Kim ne söylerse söylesin, bizim derdiğimiz altyapısı üstyapısı ile Ağrı’yı dönüştürmektir. Bizim derdimiz ile dertlenecek belediye başkanlarına, milletvekillerine, bakanlara ihtiyacımız var. Bunu böyle bilelim. Hayvancılık noktasında çok önemli teşvikler getirdik. Büyükbaşta 50 baş hayvan, altında veya biraz üstünde, besleyenlere 250 lira da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız destek verecek. Küçük baş için de 25’er lira destek.

TERÖRLE DAYANIŞMA İÇİNDE OLANDAN HİZMET OLMAZ

Bizim derdimiz Ağrı’yı şanına yakışır bir şekilde alt yapısıyla üst yapısıyla dönüştürmek. Bizim dertlerimizle dertlenecek milletvekillerine, belediye başkanlarına ihtiyacımız var. Terörle dayanışma içinde olandan hizmet olmaz.

AYRINTILAR GELİYOR..

Benzer Haberler

Leave a Comment