Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış töreninde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış töreninde açıklama yapıyor.

s

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış töreninde gündeme ilişkin konulara açıklık getiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satıbaşları;

“AVRUPA PARLAMENTOSU SENİN KESİNTİNDEN NE OLUR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Avrupa Parlamentosu’na da değinerek, “Avrupa Parlamentosu güya bizi cezalandırmak için mali yardımlarda 100 milyon avroluk kesintiye gitmiş. Ya senin bu kesintinden ne olur?”

İstanbul’daki metro hatlarının uzunluğunu 160 kilometreye çıkarmış bulunuyoruz. Devam eden projelerle 2019 yılında 355 kilometreye, yeni projelerle de 1000 kilometrenin üzerine çıkacak.

Asya’yı Avrupa’ya bağladık. Denizin altından tüneller ve oradan Haliç’e bağlantıyı kurduk, Haliç’in suyu da tertemiz oldu. Biz, bütün o Haliç’in çamurunu taa Alibeyköy’deki taş ocaklarına taşıdık. Orayı da temizledik. Adeta Ferhat ile Şirin gibi Şirin nerede? İşte millet. Biz de Ferhat olup dağları deldik. Tünellerin, metroların, metrobüslerin, neredeyse hiçbirinin olmadığı şehir düşünün.

Her köşesinden çirkinlik abidesi yıkıntıların çıktığı şehir düşünün. Geçmişine sahip çıkılmayan bir şehir düşünün. Kadınlara, gençlere, sporculara, sanatçılara yönelik hiçbir faaliyeti olmayan bir şehir düşünün. İstanbul böyle bir yerdi Biz buradan bu hale getirdik. Eksiklerimiz var, bazı yanlışlar da yapıldı. Yapılan hizmetler yanında bunları konuşmak olmaz. Hepsinin farkındayız ve telafi edeceğiz. İstanbul’u aşkla seviyoruz.

“İSTANBUL’U AŞKLA SEVİYORUZ”

Biz İstanbul’u aşkla seviyoruz. Hem de öyle bir aşkla seviyoruz ki bin yıl ömrümüz olsa her gününü hizmetle geçirecek kadar seviyoruz.

Ülke olarak bu süreçte maruz kaldığımız saldırılar karşısında dimdik durarak, bölgemizin de geleceğin de yeni bir ufuk açtığımıza inanıyorum. Meydanı bugün Amerika’ya taşınmış olan sahte dosyalarla ülke ele geçirmeye çalışanlara bırakmadık. Çukurlar kazarak vatanımızı bölmeye çalışanlara bırakmadık. Hiçbirinde başarılı olmayınca darbeyle, istikbalimize ve istiklalimize kast edenlere bırakmadık. Silahla kumpasla başaramadıklarını ekonomi ile gerçekleştirmeye çalışanlara bu meydanı bırakmıyoruz. Bu açılış dahi, ülkemizi ekonomi silahı ile köşeye sıkıştırmak isteyenlere verilmiş en güzel cevaptır.

Silahla, kumpasla başaramadıklarını ekonomiyle gerçekleştirmek isteyenlere meydanı bırakmıyoruz.

“MAN KAFA OLMAKTAN KAYNAKLANIYOR”

Ana Hıyanet Partisi yatıyor kalkıyor Man Adası diyor. Herhalde bu ‘man kafa’ olmaktan kaynaklanıyor.

AYRINTILAR GELİYOR…

Benzer Haberler

Leave a Comment