Bakan Sarıeroğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na SGK yanıtı

CHP Lideri, adı kendi döneminde SSK iken günümüzde değişerek SGK olan kurumun bugünkü halinden daha iyi olduğunu söylemişti.

İşçi ve işverenlerin uyum yeteneklerinin sosyal diyalog yaklaşımıyla artırılması projesi kapanışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı Sosyal Güvenlik Kurumu eleştirilerine yanıt verdi.

“ŞAŞKINLIKLA İZLEDİM”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Sosyal Güvenlik Kurumumuz, sosyal diyalogla birlikte yürütülen, şu anda Türkiye açısından temel nitelikte bir SGK’ya sahibiz. Dünyada örnek gösterilen bir modeli işletiyoruz.

Dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şu andaki SGK’nın yapısıyla alakalı olarak, kendisiyle de ilgili bir kıyaslama yaparak bazı ifadelerde bulundu. İnanın ben şaşkınlıkla izledim.

“KILIÇDAROĞLU DÖNEMİNDE BATMADIYSA…”

Kemal Kılıçdaroğlu dönemindeki SSK dediğimiz zaman herkesin aklına gelenleri biliyoruz. Uzun kuyruklar, çileler, emekli maaşı almak için sıralarda bekleyen kişilerin öldüğü, hayatını kaybettiği süreçler söz konusuydu. Şu anda Sosyal Güvenlik Kurumunun battığını iddia ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu, Kılıçdaroğlu döneminde batmadıysa bir daha hiç batmaz.

Nasıl bu kadar rahatlıkla ifadelerde bulunduğunu da tekrardan söylüyorum, çok şaşkınlıkla izledim. Arkadaşlarımız hesapladılar, TEFE, TÜFE, bu süreçlerle bağlantılı olarak, şu anda Sosyal Güvenlik Kurumumuzun 21 milyara yakın bir açığı söz konusu. Bu açığında sebebi aslında Kılıçdaroğlu döneminden gelen o kara delik. Kılıçdaroğlu döneminde 42 milyar olan Sosyal Güvenlik Kurumumuzun açığı hizmet kapsamının bu kadar genişletilmesine rağmen şu anda 21 milyar lira. Bunun daha da disipline edilmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

Bakan Sarıeroğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na SGK yanıtı- VİDEO

Benzer Haberler

Leave a Comment