Avrupa Parlamentosu, PKK’ya yalandan yasak getirdi

PKK’lı teröristler AP binasında cirit atıyor. Yeni sistemde sadece örgüt yöneticileri terör propagandası yapabilecek.

Avrupa Parlamentosu (AP) üyelerine gönderilen genelgeye göre, AP Başkanı Antonio Tajani’nin AB terör örgütleri listesinde yer alan tüm kişi, grup ve yapıların parlamento binasına erişimine yasak getirilmesi yönündeki teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Bu karar çerçevesinde, AP üyeleri ve siyasi grupların AB Konseyi listesindeki grup ve yapıları temsil eden kişileri davet etmemesi veya AP binalarına erişimlerinin kolaylaştırmamaları istendi.

Avrupa Parlamentosu’nda PKK sergisi

Avrupa Parlamentosu, PKK'ya yalandan yasak getirdi

Buna ek olarak, bu tür kişi, grup ve yapıların görsel yolla veya AP sınırları içindeki diğer etkinliklerle tanıtımının yapılamayacağı da belirtildi. Genelgede, şüphe durumunda AP’nin güvenlik dairesiyle iletişime geçilmesi istendi.

PKK’NIN AVRUPA SORUMLULARI YER ALMIYOR

Genelgenin ekinde yer alan listede, PKK ve DHKP-C de bulunuyor. Ancak isimler bölümünde sık sık AP’deki etkinliklere katılan PKK’nın Avrupa sorumlularına yer verilmiyor.

Avrupa Parlamentosu, PKK'ya yalandan yasak getirdi

TERÖRİST FOTOĞRAFLARI AP’DEKİ SERGİDE DUVARLARA ASILDI

PKK’nın Avrupa’daki dernekleri üzerinden AP’de terör örgütü lehine etkinlikler düzenlemesi Türkiye’nin tepkisini çekiyor. Ankara, 2016 yılında AP’deki bir sergide terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın resimlerine yer verilmesini kınamıştı.

Benzer Haberler

Leave a Comment