Antalya’da 40 engelli denizaltı ile dalış yaptı

Türkiye Beyazay Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle engelli bireylerin de hayata katılımını sağlamak amaçlandı.

Türkiye Beyazay Derneği Antalya Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, dernek tarafından Yat Limanı’nda düzenlenen etkinlik ile 40 engelli denizaltına bindi ve denizin altındaki manzarayı izledi.

Yaklaşık 20 metreye dalan denizaltında bulunan engelliler ve aileleri, Türkiye Beyazay Derneği’nin Aşmak İçin Hareket kampanyasının sloganı olan “Birlikte Yürüyoruz, Birlikte Aşıyoruz” pankartını açan dalgıçlara selam verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen dernek başkanı Ayşe Güliz Yılmaz, dalış öncesinde engellilerin heyecanlı olduğunu gözlediklerini belirtti.

Antalya'da 40 engelli denizaltı ile dalış yaptı

“ENGELLİ BİREYLERİN HAYATA KATILABİLMELERİNİ SAĞLAMAK GEREKİYOR”

Denizin metrelerce altına inerek, muhteşem manzarayı engelli bireylerin de görmesini sağladıklarını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Gerek sosyal gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli engeller ile karşı karşıya kalan engelli vatandaşlarımızla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil, hepimizin sorunudur. Engelli bireyleri ötekileştirmek yerine onların hayata katılabilmelerini sağlamak gerekiyor. Bizler de hayatın güzelliklerini onların da tatmasını istedik ve böyle bir organizasyon düzenledik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Benzer Haberler

Leave a Comment