ABD’de taciz suçlamalarının basın ayağı

ABD’de ünlü isimler hakkında çıkan taciz suçlamalarının basın ayağına geçildi. New York Times Beyaz Saray muhabiri görevden uzaklaştırıldı.

ABD’nin gündemini uzun süredir meşgul eden Hollywood ve taciz skandalları ortaya çıkmasının ardından bir çok ünlü ismin skandalını ortaya döktü. Birkaç gündür sessizliğini koruyan skandallar silsilesi bugün yeni bir ismi ortaya attı. Ünlü New York Times gazetesinin Beyaz Saray muhabiri Glenn Thrush görevinden uzaklaştırıldı.

ABD'de taciz suçlamalarının basın ayağı

BEYAZ SARAY MUHABİRİNE UZAKLAŞTIRMA

Amerikan Vox dergisine konuşan bir gazeteci, Politico adlı haber sitesine çalıştıkları dönemde Thrush’ın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etmiş Amerikan medyasında ses getiren iddianın hemen ardından iki farklı kadın daha Thrush’ın kendilerine cinsel tacizde bulundukları iddiasını gündeme getirmişti.

İddiaların ardından harekete geçen gazete kritik yerde bulunan muhabirini görevden aldı.

GAZETEDEN AÇIKLAMA

Gazeteden yapılan yazılı açıklamada, Thrush’ın, taciz iddialarına ilişkin başlatılan soruşturma tamamlanana kadar görevinden uzaklaştırıldığı duyurulurken ilgili iddiaların “çok kaygı verici olduğu” kaydedildi.

Uzun süredir alkol sorunu olduğu ve bu konuda destek aldığı bildirilen Thrush’ın ayrıca madde bağımlılığı programına da katıldığı ifade edilmişti.

Benzer Haberler

Leave a Comment