Bakan Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Modelini açıklıyor

Bakan Berat Albayrak, piyasaların merakla beklediği açıklamaları yapıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomik Modeli açıklamak üzere kameralar karşısına geçti.

Bakan Albayrak’ın açıklamalarından satır başları;

İlk defa yeni bir sistem değişikliği sonrası yeni bir Türkiye yolculuğunda ilerlememiz için yeni bir süreç başladı.

Yeni dönemin tüm bu anlamda baktığımızda yeni bir ekonomik yaptırımının oluşacağını ifade ettik. 16 yıllık AK Parti iktidarı dönemi çok başarılı bir ekonomi programı izlendi. Şu an yeni bir sistemdeyiz ve ekonomimiz yeni sistemle birlikte yeni bir düzeye çıkacak.

Türkiye orta gelir grubundan üst gelir grubuna çıkması için nasıl bir yol haritası çizmemiz yönünde birçok toplantı yaptık.

Bakan Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Modelini açıklıyor

Yeni dönem Türkiye’nin tüm kurumlarıyla tüm detaylı stratejileriyle hedeflerine ilerlediği bir süreç olacaktır.

Kısa, çok kısa, orta ve uzun vadeli ekonomi politikalarımızı kurgularken nasıl bir vizyonla hareket edeceğimizi sizlerle paylaşacağız.

Yeni kurulan bu bakanlık, gerek para gerek maliye politikalarının tek bir şapkada birleşmesiyle, yapacağımız ahlaklı ve liyakatli yönetim kademesiyle çok daha etkin bir bakanlık olacaktır.

Bir kısmını bizzat benim bir kısmını da ekibimizin gerçekleştirdiği bu süreçte tüm paydaşlar üzerinde, ulusal ve uluslararası, tüm paydaşların içinde olduğu geniş yelpazede her bir adımı ince ince döşeyerek aksiyon alacağız.

Dizayn ettiğimiz sistem sürdürülebilir olacak. Berat Albayrak gelip gitse de sistem devam edecek, kişilere endeksli olmayacak.

AYRINTILAR GELİYOR…

Benzer Haberler