3 kişinin öldüğü kazayla ilgili otobüs şoförü tutuklandı

Üsküdar’da 3 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan otobüs kazasıyla ilgili şoför Selim Karakaya tutuklandı.

Üsküdar’daki Doğancılar Şehit Tuncer Mustafaoğlu Polis Merkezi’ndeki işlemleri tamamlanan Selim Karakaya, Anadolu Adliyesi’ne gönderildi.

Cumhuriyet Savcısı ifadesini aldığı şüpheli Karakaya’yı “taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

TUTUKLAMA KARARI

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği şüpheli Karakaya’nın tutuklanmasına karar verdi.

ARAÇ BİR ANDA HIZLANDI

Karakaya’nın hakimlik sorgusunda, önündeki aracın durması üzerine kontrollü şekilde frene bastığını, fakat sürücüsü olduğu yolcu otobüsünün bir anda hızlanmaya başladığını, önündeki otobüse çarpmamak için direksiyonu sağa kırdığını, tüm uğraşlarına rağmen aracın durmadığını söylediği öğrenildi.

3 kişinin öldüğü kazayla ilgili otobüs şoförü tutuklandı

OTOBÜS DURAĞINDA BEKLİYORLARDI…

Üsküdar’da dün meydana gelen kazada, Selim Karakaya’nın yönetimindeki 34 VN 7071 plakalı özel halk otobüsü, önce Turan Duman’ın yönetimindeki 34 TP 7072 plakalı İETT otobüsüne, sonra durakta bekleyenlere çarpmış, kazada, 2’si kadın 3 kişi yaşamını yitirmiş, 3 kişi de yaralanmıştı.

3 kişinin öldüğü kazayla ilgili otobüs şoförü tutuklandı

İBB BAŞKANI MEVLÜT UYSAL’IN AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar’da üç kişinin hayatını kaybettiği halk otobüsü kazasıyla ilgili bir mesaj yayınlamıştı.

Uysal, “Özel Halk Otobüsleriyle ilgili sorunun kalıcı olarak çözülmesi için çalışmalar yaptığımızı da beyan etmek isterim. Hepimizi üzen kaza ile ilgili tüm detayları incelediğimden ve gereğinin yapılacağından İstanbullular emin olsunlar.

Bu sabah özel halk otobüsünün sebep olduğu kazada maalesef 3 vatandaşımız vefat etti. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Kazada yaralanan iki vatandaşımız ayakta tedavi ile taburcu olurken, iki yaralı vatandaşımız ile ekiplerimiz hastanede ilgilenmektedir. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler