Yüzde yüz elektrikli Opel Corsa üretime hazır

Geçtiğimiz yıl Peugeot’ya devri gerçekleşen Alman otomobil üreticisi Opel, yüzde yüz elektrikle çalışan Corsa modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Selman Öztürk – [email protected]

Avrupa’nın önde gelen otomobil markalarından Opel, atılımlarını sürdürüyor. 2015 itibarıyla revizyon çalışmalarına hız veren marka; Insignia, Corsa, Astra gibi ana modellerinde köklü değişikliklere gitmiş ve bunun meyvesini de satış rakamlarıyla almıştı.

Yüzde yüz elektrikli Opel Corsa üretime hazır

Fransız otomobil üreticisi Peugeot’ya satılmasının ardından kısa süreli bir düşüş trendine giren Opel, 2018 model tasarımlarıyla yakaladığı çıkışla yeniden, ‘Ben de varım’ dedi.

BİR TESLA OLMASA DA İŞ YAPAR

Yakın vadede tüm modellerine ‘yüzde yüz elektrikli motor’ seçeneğini eklemeyi hedefleyen Opel, bu akımın ilk fitilini Corsa modeliyle ateşlemeye hazırlanıyor.

Yüzde yüz elektrikli Opel Corsa üretime hazır

Tesla’nın ürettiği Model S, Model X ve Model 3’ün tüm dünyada büyük ilgi görmesinin ardından artan elektrikli otomobil furyasına, yeni yüzlerin katılacak olması elbette heyecan verici. Bu anlamda elektrikli Corsa, her ne kadar düşük beklentilerle piyasaya çıkacak olsa da, ilgiyi artıracak gibi görünüyor.

Yüzde yüz elektrikli Opel Corsa üretime hazır

HEDEF: 2020

Markanın en çok satan modeli olan Corsa, ‘B Segmenti Hatchback’ sınıfında da hatrı sayılır bir yere sahip.

Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Opel’in, yüzde yüz elektrikli Corsa’yı piyasaya sürmeyi planladığı tarih ise 2020…

Benzer Haberler