Her derde deva: Hacamat

Hacamat, deri altında biriken ve vücutta hastalıklara yol açan kirli kanın dışarı atılması uygulamasına denir. Çok şifalı olduğu belirtilen Hacamat, dünyadaki popülaritesini de hızla artırıyor.

Geçmişi Antik Çin uygarlığına dayanan “hacamat”, İslam ülkelerindeki varlığını sürdürürken dünyada da popüler bir tedavi yöntemi olmaya doğru ilerliyor. Alternatif tıbbın, klibik tıbbın üzerine çıktığı bu dönemlerde yeniden ilgi odağı haline gelen “hacamat” uzmanlar tarafından öneriliyor.

Her derde deva: Hacamat

BATI UYGARLIKLARINDA POPÜLER HALE GELİYOR

Her hastalığın şifası olduğu belirtilen hacamat, her gün daha da rağbet görmekte, daha çok talep almakta. Özellikle alternatif tıbba karşı gelen batı uygarlıklarında bile bu durum artış gösteriyor.

Her derde deva: Hacamat

MİLYON DOLARLIK SPORCU HACAMAT YAPTIRIYOR

National Geographic, Amerikan futbolu kulüplerinden New England Patriots’un oyuncusu James Harrison ile bu konu ile ilgili bir röportaj yaptı ve Harrions’un bu konu hakkındaki en güzel örneklerinden biri olduğu ortaya çıktı.

Her derde deva: Hacamat

Sert bir oyun olan Amerikan futbolunda alınan yaralar, darbeler özel terapilerle tedavi ediliyor.  Manuel fizyoterapiden tutun da masaja kadar her türlü reçeteyi uygulayan Harrison’un favori tedavi yöntemlerinden biri de Hacamat.

Yıllık maliyeti 350 bin doları bulan fizyoterapi faturasında Hacamatı da bulunduran Harrison, hacamat ile rahatlığa ve sağlığa kavuştuğunu belirtiyor.

BİLİM ADAMLARININ SÖZLERİNİ URSAMIYOR

Natioanl Geographic muhabiri Harrison’a “bilim adamlarının hacamat ile ilgili şüpheci yaklaşımlarının bulunduğunu” belirtirken, harrison bu durumu umursamadığını, sadece tedavi ile kendini daha zinde hissettiğini belirtti.

Photo by @fritzphotos // Words by @petergwin New England Patriots linebacker James Harrison (@jhharrison92) knows about pain—KNOWS about it. For nearly two decades he has been delivering and receiving devastating blows on NFL fields. This afternoon, at age 39, he will step onto the field for today’s AFC Championship Game as the oldest defensive player in professional football. (His teammate @tombrady is a year older and among the oldest offensive players.) Last spring, he let photographer Fritz Hoffmann and I visit him in Arizona #onassignment to document his workouts (lots of power lifts) and meticulous health routine (no alcohol, refined sugar, or processed carbs). In between weightlifting sessions, we asked him his secret for playing such a violent game at such a high level for so long. “Ain’t no damn secret, man. HARD WORK, lots of hard work!” Well that, and a lot of attention to caring for his body. Harrison spends about $350,000 a year employing a team of specialists, including massage therapists, acupuncturists, and chiropractors, who help manage the punishment his body endures. One of them is Codi Hoos, a massage therapist who uses cupping, an ancient therapy practiced for centuries in China, to reduce muscle soreness. I mentioned to Harrison that scientists are skeptical about cupping some of the other treatments he uses. Harrison shrugged. “All I know is before I get treated, I HURT, and after, I feel better.” #NFL #Defense #Cupping #Patriots #Newengland #footballer

National Geographic (@natgeo)’in paylaştığı bir gönderi (Oca 21, 2018 at 10:45öö PST)

Hacamat’ın kendisi için en güzel tedavi yöntemlerinden birtisi olduğunu beirten Harrison, Tedaviden önce tek hissettiği şeyin acı ve rahatsızlık olduğunu belirtirken, tedaviden sonra ise rahatladığını ve hiçbir şey hissetmediğini belirtti.

HER DERDE DEVA: HACAMAT

Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan, kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydaları kapsamakta, bununla birlikte deri altından kan alındığı için, standart bir kan verme işleminden daha faydalı bulunmaktadır.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirme, kanda biriken ağır metallerin atılması, ödemlerin çözülmesi, temiz kanın verimli olarak üretilmesi, beyin fonksiyonlarının canlandırılması, ağrıların giderilmesi, oluşabilecek hastalıkların önlenmesi gibi faydaları bulunurken, bunlar haricinde de Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm kronik hastalıkların tedavisinde faydalı olmaktadır.

Benzer Haberler